بهینه سازی سرعت سایت

 بهینه سازی سرعت سایت

چه احساس دارید وقتی یک وب سایت مفید برای حل چیزی پیدا می کنید، اما سرعت بارگیری آن کم است.مطمئنا، شما در عرض چند ثانیه این وب سایت را ترک خواهید کرد، زیرا ممکن است موضوع مورد نظر خود را از منابع دیگر نیز دریافت کنید. پس چرا وقت خود را صرف استفاده از آن سایت کند کنید.

دقیقا همین احساس کاربران هنگام فرود بر روی سایت شماست.این بدان معنی است که بازدید کننده شما با زمان بارگذاری سایت شما راضی نیستند.

مردم سایت هایی را دوست دارند که از لحاظ سرعت به خوبی بهینه شده باشد. همیشه این را بدانید که هیچکس سایت کند را دوست ندارد.

حالا چه اتفاقی خواهد افتاد؟

آیا بهینه سازی سرعت سایت اهمیت دارد؟

زمان بارگذاری وب سایت بسیار مهم است و به طور مستقیم بر رتبه بندی و تبدیل وب سایت شما به سایت پر بازدیدتاثیر می گذارد.

در این مقاله، اهمیت بارگذاری سایت شما و همچنین نکات بهینه سازی سرعت وب سایت را برای بهینه سازی سرعت سایت خود برای بارگذاری در کمتر از ۱-۲ ثانیه بررسی خواهیم کرد.

 

۱ -چرا سرعت سایت مهم است؟

تحقیقات می گوید، ۴۷ درصد از مردم انتظار دارند که یک صفحه وب در دو ثانیه یا کمتر بارگیری شود. حالا در مورد این فکر کنید که تقریبا حدود ۵۰٪ کاربران از  بارگذاری آهسته هر وبسایت از جمله من و شما را دوست ندارند. بنابراین اگر شماسرعت بارگذاری سایت برای کاربران خود کم کنید، در عوض کاربران  سایت شما را دوست خواهند داشت.

سایتها بر اساس زمان بارگذاری به این شکل رتبه بندی می شوند

 • کمتر از ۱ ثانیه = عالی
 • ۱-۳ ثانیه = خوب
 • ۳-۷ ثانیه = متوسط
 • ۷+ ثانیه = بسیار کند و ضعیف

 

۲. افزایش رتبه گوگل

خزنده های Google دائما در حال تلاش برای استفاده از  بهترین محتوا از جمله زمان بارگذاری صفحه. شعار اصلی گوگل برای ارائه نتایج دقیق و سریع به درخواستهای کاربر است. به این معنی، اگر دو سایت خدمات یکسانی  ارائه می کنند، سایتی که سرعت بارگذاری بهتری دارد رتبه خوبی دارد و دارای نمره سئو بالاتری ست.بنابراین گوگل سایت هایی را در SERP قرار می دهد که دارای بارگذاری سریع هستند.

 

۳. افزایش تجربه کاربر تلفن همراه

همانطور که می دانید، کاربران تلفن همراه روز به روز در حال افزایش هستند و زمان بارگذاری در دستگاه های تلفن همراه بسیار مهم است، زیرا بیشتر کاربران تلفن همراه با اتصال به اینترنت کم سرعت ارتباط برقرار می کنند. گاهی اوقات حتی اگر دارای سرعت اینترنت  خوبی باشند، اما آنها باز هم کم صبر هستند.بنابراین  زمان بارگیری سایت شما برای کاربران تلفن همراه ارزشمند است.

 

۴. تاثیر بر نرخ تبدیل

در مورد سایت های بزرگتر مانند آمازون، Walmart و غیره حتی کاهش سرعت بار بارگذاری صفحات و صفحه منجر به از دست دادن میلیون ها دلار و خریداران می شود.

ابزار تست سرعت وب سایت

تعدادی از ابزارها برای بررسی سرعت وب سایت شما وجود دارد. که در ذیل به ۳ سایت معتبر اشاره می شود:

 1. GTmetrix 
 2. Pingdom
 3. PageSpeed

 

در دو گزینه اول  دستورالعمل هایی بعد از چک کردن سایت برای بهینه سازی سرعت سایت ارائه می نمایید

حال بعد از درک بهتر از اهمیت سرعت بارگذاری سایت چگونه سرعت وب سایت خود را افزایش دهیم

 

اگر سرعت بارگذاری سایت شما کمتر از ۳ ثانیه است نیازی به انجام کاری نمی باشد اما اگر بیش از ۳ ثانیه است مطلب فوق را پیگیری نمایید

 • اول از همه، با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل سرعت وب سایت که در بالا معرفی گردید، تصویری از سایت خود را برای مقایسه پس از استفاده از این راهنمایی های زیر ذخیره کنید.
 •  استفاده از قالب های اورجینال و یا برنامه نویسی شده اختصاصی : همیشه سعی کنید از قالب های اورجینال استفاده نمایید زیرا این تم ها برای جستجوگرها بهینه هستند. و قالبهای رایگان و نال شده معمولا مشکلات زیادی دارند.
 •  تعداد پلاگین ها را کاهش دهید : بدون شک پلاگین ها  یا همان افزونه ها برای همه کاربران وردپرس بسیار سودمند هستند. اما اگر از پلاگین های بیشتری استفاده کنیم، نتیجه چه خواهد بود؟

نتیجه که با بارگیری آهسته از سایت خود مواجه می شوید. بنابراین همیشه پلاگین های مفید و قابل اعتماد را انتخاب کنید. پلاگین های غیرمفید را حذف کنید

 • میزبانی هاست  قابل اعتماد را انتخاب کنید : سرعت هاست بسیار مهم است. بنابراین همیشه میزبان خود را عاقلانه انتخاب کنید. وب سایت شما در اقیانوس دیجیتال میزبانی می شود و شما می توانید با بررسی اقیانوس های دیجیتال هاست پر سرعت تری را برای رسیدن به مقصد خود انتخاب نمایید
 •  از تصاویر بهینه سازی استفاده کنید : کاهش اندازه تصاویر با استفاده از افزونه  plug-in smush بسیار مفید است .

 

114 بازدید